خدمات برش cnc آلومینیوم + نمونه کار + ارزان + با کیفیت

برش لیزری به کمک دستگاه یا همان برش cnc آلومینیوم توسط برخی از شرکت ها و کار گاه ها برای رفع نیاز مشتری و ارائه خدمات صورت می گیرد . آلومینیوم یکی دیگر از فلزاتی است که متقازیان زیادی برای برش یا حکاکی روی آن به منظور مصارف مختلف دارد . شرکت لیزر پلاس با ارئه ی بهترین خدمات با بالا ترین کیفیت و بصرفه ترین قیمت در موضوع برش لیزری انواع فلز ها همچنین آلومینیوم به شما کمک زیادی می کنند .

آلومینیوم به علت شکل پذیری بالا در روش های دستی و قدیمی برش زدن آن ها دور ریز زیاد و سختی بسیاری را به همراه داشت . امروزه نیز این مشکل توسط دستگاه های CNC برش قابل حل شدن است ، البته که برای  برش cnc آلومینیوم با دستگاه برش لیزری نیز سختی هایی از قبیل انتقال سریع گرما در آلومینیوم گریبان گیر است اما درصد کم تری نسبت به روش دستی و قدیمی دچار خرابی در کار می شود .

برای انجام خدمات برش لیزر و خدمات خمکاری فلزات و خدمات جوشکاری co2 با همکاران ما در لیزر پلاس در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ما: 02146889206   ,    09338888599    ,   آیدی اینستاگرام: laserplus_ir

برش cnc آلومینیوم چیست؟

تا قبل از پیدایش دستگاه های سی ان سی مردم از دستگاه های دستی برای برش و یا … استفاده میکردند این دستگاه ها دورریز بالایی داشت و سرعت کار را بسیار پایین می آورد سپس متخصصین شروع به ساخت ماشین آلاتی کردند که آن ها نیز کارایی کامل و سرعت عمل بالایی نداشتن ، با ابداع و پیدایش دستگاه های CNC تحولی بزرگ در صنایع و ساخت قطعات شکل گرفت . سرعت عمل و دقت در ساخت قطعات و برش cnc آلومینیوم بالا رفت و نیاز های جامعه فراهم شد .

CNC مخفف شده ی جمله یcontrol  Computer numerical است . این دستگاه ها بر مبنای کد های برنامه نویسی شده توسط متخصصین سازنده کار می کند . نحوه کار و عمل کردن توسط این دستگاه ها در برنامه ی آن ها نوشته شده و با توجه به یک سری کد های دستوری قابل استفاده هستند . این دستگاه ها با حداقل دخالت انسان کار می کنند و دقت و سرعت بالایی در ساخت قطعات دارند . دستگاه های متنوع برش سی ان سی نیز کار برش را در بازار امروزی راحت تر ساخته است .

انواع دستگاه های برش cnc آلومینیوم

انواع دستگاه های برش cnc آلومینیوم

 1. برش cnc : این دستگاه های برش طبق دستورانی به حروف و عدد کارایی دارند تا طرح برش مد نظر را اجرا کنند . این دستگاه از محور های x , y و Z طبیعیت می کنند .
 2. ماشین تراش  cnc : دستگاه تراش کاری cnc از دقت بالا تری بر خوردار است و معمولا در محور های دوارانی و دایره شکل کاربرد دارد ، البته در محور های عمودی و افقی نیز کار آمد است . این دستگاه ها فقز از محور های x , y  طبعیت می کنند . به دلیل ظرافت و دقت این دستگاه از آن ها در کار های پیچیده تر می توان استفاده نمود .
 3. دستگاه های cnc  برش پلاسما : این دستگاه ها نیز دارای نرم افزار های برنامه نویسی شده هستند . ئر این جا با استفاده از ترکیبی از گاز های فشرده و محور های الکتریکی گرمای مورد نیاز برای برش حاصل می شود . پلاسما به علت دادن حرارت زیاد و دقت بالا در برش این دستگاه را کاربردی کرده است . از این دستگاه بیشتر برای فلزات ( کس ، آهن ، آلومینیوم ، استیل و … ) استفاده می کنند ، اگرچه مانعی در استفاده ی آن ها برای دیگر جنس ها وجود ندارد .
 4. برش واترجت cnc : این دستگاه ها قالبا برای قطعاتی ساخته شده که تحمل در گرمای لیزر های دستگاه سی ان سی ندارند . با فشار قوی آب برش ها یا فرو رفتگی هایی را در سطح قطعات با این دستگاه ایجاد می کنند ، گاهی برای بالا رفتن قدرت دستگاه آب را با ماده ای سخت همچون شن ترکیب می کنند و با فشار زیاد به بیرئن می فرستند .
 5. تخلیه الکتریکی cnc : ماشین های تخلیه الکتریکی که در بازار با نام edm نیز شناخته شده اند ، به صورت جرقه های الکتریکی مواد را ذوب و باعث ایجاد برش در آن ها می شوند . این تخلیه بار میان دو الکترود صورت می گیرد و زمانی که فاصله میان دو الکترود کم تر شود شدت تخلیه بار الکتریکی بیشتر می شود .
 6. برش cnc چوب : در این دستگاه ها که تنها برای استفاده چوب از آن ها استفاده می شود . دستگاه cnc چوب از محور های زیادی استفاده می کند و مانند دستگاه های برش دیگر حفره هایی را ایجاد می کند .
 7. برش قطعه سازی و حکاکی روی سنگ : این نوع دستگاه ها برای برش و شکل دهی سنگ های تزئینی در بازار مورد استفاده قرار می گیرد . دستگاه سی ان سی در زمان انجام کار و سختی آن در بازار امروزه تحولی شگرف ایجاد کرده است .

همچنین بخوانید: برش لیزر cnc چیست

برش cnc آلومینیوم

خدمات برش CNC آلومینیوم

 با دستگاه های برش لیزر cnc  به راحتی می توان تمامی فلزات مانند : آلومینیوم ، آهن ، مس و … را برش داد ؛ همچنین از این دستگاه برای برش دیگر جنس ها نیز می توان استفاده کرد ، مثل : شیشه ، پلاستیک و … این دستگاه ها کار برش یا حکاکی رو برای بشر اسان تر کرده هزینه های اولیه را کاهش داده و همچنین طولید بازیافت را به حداقل رسانده .

همان طور که می دانید آلومینیوم به علت خاصیت شکل پذیری بالا با روش های سنتی ( برش با دست ) خرابی و سختی زیادی را به بار می آورد بدین گونه که هنگام برش با دست آلومینیوم تغییر شکل می داد و غیر قابل استفاده می شد ؛ امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و برش cnc آلومینیوم  این خرابی ها به حداقل رسیده ( لازم به ذکر است که بگوییم خرابی ها و بازیافت به صفر نرسیده است ) .

در لیزر پلاس خدمات برش cnc آلومینیوم که یکی از جنس های سخت برش است نیز صورت می گیرد . تمامی خدمات با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای شما عزیزان ارائه شده است .

برش CNC آلومینیوم یکی از روش‌های پرکاربرد برای برش قطعات فلزی است. در این روش، یک دستگاه CNC (کامپیوتری عددی کنترل) برای کنترل حرکت یک دستگاه برش به کار می‌رود. با استفاده از این دستگاه، می‌توان قطعات فلزی با دقت بالا و با شکل‌های پیچیده را برش داد.

برخی از ویژگی‌های برش CNC آلومینیوم عبارتند از:

 1. دقت بالا: با استفاده از دستگاه برش CNC، می‌توان قطعات آلومینیوم را با دقت بالایی برش داد. این دستگاه دارای دقت بالایی است و می‌تواند قطعاتی با ابعاد و شکل‌های پیچیده را با دقت بسیار بالا برش دهد.
 2. سرعت بالا: دستگاه برش CNC آلومینیوم با سرعت بسیار بالا عمل می‌کند و می‌تواند قطعات آلومینیوم را در زمان کوتاهی برش دهد.
 3. امکان برش قطعات پیچیده: با استفاده از دستگاه برش CNC، می‌توان قطعات آلومینیوم با شکل‌های پیچیده را برش داد. این دستگاه با استفاده از نرم‌افزارهای CAD/CAM، می‌تواند قطعات با شکل‌های مختلف را برش دهد.
 4. انعطاف پذیری بالا: با استفاده از دستگاه برش CNC، می‌توان قطعات آلومینیوم را با تنوع بالایی برش داد. این دستگاه قادر به برش قطعات با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف است.
 5. کیفیت بالا: با استفاده از دستگاه برش CNC، کیفیت قطعات برش داده شده بسیار بالا است. این دستگاه باعث کاهش و نزدیکی کمی بین اجزای قطعه می‌شود و باعث حفظ کیفیت بالای قطعات می‌شود.
 6. کمترین آسیب به قطعه: با استفاده از دستگاه برش CNC، کمترین آسیب به قطعه ایجاد می‌شود. در حین برش، فلز به دمای بالا می‌رسد و بدون ایجاد فشار و نیروی خارجی برش داده می‌شود. بنابراین، قطعه برش داده شده کمترین آسیب راز میان می‌بیند و این باعث حفظ کیفیت و دقت بالای قطعه می‌شود.

مزایا و نکاتی در مورد برش cnc آلومینیوم

مزایای زیادی برای برش لیزری سی ان سی در آلومینیوم وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم :

 1. دقت بالا
 2. سرعت بالا
 3. بی نیاز بودن از پرداخت بد از برش کاری بخاطر کیفیت خوب
 4. کاهش حداقلی ضایعات
 5. بی نیاز بودن از ساخت قالب
 6. قیمت مناسب تر
 7. کاهش هزینه برای تحیه مواد اولیه
 8. امکان برش برای طرح های پیچیده
مزایا و نکاتی در مورد برش cnc آلومینیوم

برخی نکات در مورد دستگاه برش cnc آلومینیوم

 1. کاهش هزینه ها با جایگزین کردن گاز اکسیژن بجای نیتروژن ( امکان پایین آمدن کیفیت نیز وجود دارد )
 2. امکان اتصال به رایانه و کشیدن طرح ها با برنامه های مخصوص و انتقال آن به دستگاه برش cnc آلومینیوم

کلام آخر

در لیزر پلاس تمامی خدمات برش و حکاکی روی فلزات مختلف ( آهن ، آلومینیوم ، مس ، استیل و …) توسط مجرب ترین و حرفه ای ترین تیم با قیمتی بسیار مناسب صورت می گیرد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *