دستگاه برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزری آهن یکی از عوامل افزایش سرعت مراکز صنعتی و کاهش هزینه است که اکثر صنعت گران برش آهن با لیزر را تابش پرتو توسط یک منبع پرقدرت می دانند. آهن را با ذوب کردن آن در محل مورد نظر با تقطیر یا تقطیر برش می دهند. مواد مذاب نیز با استفاده از گاز نیتروژن یا گاز اکسیژن از برش جدا می شود.

اگر گاز مورد استفاده اکسیژن باشد به کمک لیزر نیز می آید و با سرعت و دقت بالاتری برش داده می شود اما در این حالت کیفیت برش کمتر از زمانی است که از نیتروژن استفاده می کنید. اگر استفاده از گاز نیتروژن دقت کار را افزایش دهد، نمی توان از آن برای برش آهن با ضخامت بالا استفاده کرد.

ویژگی های دستگاه برش لیزر آهن

از آنجایی که لیزر آهن را به صورت یکنواخت و پیوسته برش می دهد، کار برش تمیزتر و با دقت بیشتری نسبت به روش های معمولی و مکانیکی تولید می شود و احتمال تاب خوردگی آهن به دلیل قرار گرفتن قسمت کوچکی از آهن در برابر حرارت در دستگاه بسیار کم است. قطع کردن.

برش لیزری آهن نسبت به برش پلاسما انرژی کمتری مصرف می کند و دقت بیشتری دارد، اما ضخامتی که این دستگاه می تواند آهن را برش دهد از دستگاه برش پلاسما بیشتر نیست. اما متخصصین در حال تولید دستگاه برش لیزری هستند که می توان از آن برای ضخامت های بالاتر استفاده کرد اما قیمت تمام شده این دستگاه برش آهن از قیمت دستگاه پلاسما بیشتر خواهد بود.

مزایای دستگاه برش لیزر آهن

1. قابلیت برش انواع طرح ها و اشکال خاص

در واقع ساخت اشکال مختلف با استفاده از لیزر بسیار ساده تر از سایر روش های موجود در بازار است. اگر می‌خواهید ورق‌های آهنی را برش دهید و شکل‌های منحصربه‌فرد تولید کنید، دستگاه لیزر گزینه مناسبی است.

2. فرآیند برش لیزری سریع

برش مکانیکی، جت آب، پلاسما و غیره طبق روش ها، فرآیند برش لیزری فلزات با سرعت بسیار بالایی انجام می شود. از طرفی به لطف تمرکز و هدایت دقیق پرتو لیزر، برش آهن با ظرافت و دقت بی نظیری انجام می شود. در واقع این مزیت باعث کوتاه شدن مدت کار شده و بعد از اتمام کار نیازی به نظافت نیست. این کار فرآیند برش لیزری آهن را سرعت می بخشد.

3. تولید بدون عیب قطعات و محصولات سالم

در اکثر موارد روش های مکانیکی برای برش فلزات آهنی، جت آب و غیره. در حالی که دستگاه لیزر ورق ها را با دقت بالا برش می دهد، در پایان کار محصولات سالم و بی عیب و نقصی تولید می شود.

4. دقت بالا در برش ورق فلز

همانطور که گفته شد، هنگام کار با لیزر، احتمال آسیب دیدن یا تغییر شکل قطعات آهنی بسیار کاهش می یابد. در نهایت محصولات نهایی با دقت و کیفیت بالایی نسبت به سایر روش های برش تولید می شوند.

5. محدودیت استفاده از برش لیزری آهن

برش لیزری نسبت به روش های دیگر هزینه بیشتری دارد. اما با توجه به مزایای این فناوری، بسیاری از تولیدکنندگان سرمایه گذاری در این زمینه را بسیار ارزشمند می دانند.

دستگاه برش لیزر آهن

البته آهن یکی از سخت ترین فلزات است که کاربردهای زیادی در ساخت وسایل مختلف دارد. مواد سخت آهن برش را بسیار دشوارتر می کند. برش آهن به روش گوناکون انجام می شود که یکی از بهترین روش ها برش لیزری آهن می باشد. برش لیزری آهن مزایای زیادی دارد و یکی از بهترین و مدرن ترین روش هایی است که بشر تاکنون به آن دست یافته است. تکنولوژی و دستگاه های برش لیزر آهن نیز وارد کشور ما شده است و در حال حاضر شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند.

برش لیزری آهن با کیفیت

کیفیت برش لیزری آهن بستگی به نوع دستگاه مورد استفاده برای این کار دارد. هرچه دستگاه پیشرفته تر باشد، کیفیت برش بالاتر است. شرکت های زیادی در زمینه برش لیزری آهن فعالیت می کنند اما همه آنها نمی توانند از دستگاه های پیشرفته بهره مند شوند و از دستگاه های بی کیفیت استفاده کرده اند و در نتیجه برش لیزری آهن با کیفیت بالا انجام نخواهد شد.

برای اینکه برش لیزری آهن با کیفیت انجام شود، باید از سابقه و اعتبار شرکت اطمینان حاصل شود. زیرا بسیاری از شرکت ها حساسیت چندانی در مورد برش نشان نمی دهند و فقط به فکر منافع خود هستند.

خدمات برش لیزری آهن

سرویس برش لیزری آهن یک سرویس نسبتاً جدید و رو به رشد است که توانسته جای پای خود را در صنعت ورق فلز محکم کند. یکی از دلایل محبوبیت خدمات برش لیزری آهن، سرعت و دقت بالای این روش نسبت به سایر روش های رایج برش فلز می باشد.

قیمت برش لیزری آهن

در محاسبه قیمت برش لیزری فلزات پارامترهای مهمی مانند هندسه قطعات، ضخامت ورق، گردش یا تعداد قطعات، جنس قطعه و همچنین گاز مصرفی موثر است. هرچه تیراژ قطعات بیشتر باشد، قیمت خدمات برش لیزری برای آن کاهش می یابد. جنس قطعه نیز دومین عامل مهم تعیین کننده قیمت برش لیزری فلز است.

به طور کلی می توانید قیمت برش لیزری قطعات خود را طبق فرمول های زیر محاسبه کنید. فرض کنید می خواهید یک مربع 20 سانتی متری را از یک ورق 2 میلی متری ضخامت لیزر برش دهید. قیمت پایه برش را 5 ریال در هر میلی متر فرض می کنیم.

برش آهن در لیزر پلاس

مجموعه صنعتی لیزر پلاس یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات برش لیزر آهن در تهران است که با به کارگیری پیشرفته ترین و کاملترین دستگاه های روز دنیا توانایی انجام خدمات برش cnc  فلزات و غیره را دارد. این مجموعه به کمک نیروهای ماهر و متخصصان و کارشناسان با تجربه در این زمینه به ارائه انواع خدمات برش لیزر فلزات، جوشکاری، خمکاری، مونتاژ، خدمات برش cnc  آلومینیوم و دیگر آلیاژهای فلزات مختلف می پردازد.

در این مجموعه به دلیل استفاده از تعداد زیادی از دستگاه های صنعتی و پیشرفته تمامی سفارشات در کوتاه ترین زمان ممکن و با دقت و کیفیت بالایی انجام می شوند و با خیالی آسوده می توانید از خدمات این مجموعه استفاده کرده و کیفیت محصولات تولیدی خود را بالاترین حد ممکن رسانده و باعث سود اوری بیشتر کارخانه خود شوید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *