صفر تا صد برش لیزر فلز

فلزات در زندگی امروزه نقش بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند و یکی از روش های به کار بردن آن ها در صنعت، برش لیزر فلز است. برش لیزر فلزات مزایا و ویژگی های متنوعی دارد که از جمله می‌توان به کیفیت بالای کار اشاره کرد به طوری که فلزات پس از برش لیزری فلز، دور ریز کمتری دارند و از طرفی کنار های برش خورده فلز بسیار صاف و تمیز میباشند. ضمن این که سرعت انجام کار در این روش بالا بوده و به طور کلی برش لیزر فلز سبب صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه می‌گردد. ناگفته نماند که از برش لیزر فلزات برای ساخت قطعات استیل، ساخت قطعات فولادی و ساخت و تولید قطعات تزئینی استفاده می‌کنند.

کاربرد برش لیزر فلزات

در صنایع مختلف، فلزات گوناگونی از جمله آهن، برنج، آلومینیوم، فولاد، برنز و … را به کمک برش لیزر، برش می‌دهند. فرایند برش لیزر فلزات هیچ گونه محدودیتی در ابعاد و اندازه فلز برای برش ندارد و می‌تواند قطعات کوچک تا قطعات بسیار بزرگ و غول پیکر را تولید کند‌. از برش لیزر فلزات در صنایع مختلف از جمله قطعه سازی، خودرو سازی، پزشکی، تبلیغات، ساخت قطعات تزئینی، ساخت زیورآلات و بدلیجات، برش فلزات رنگی و … استفاده می‌کنند. به طور کلی همه صنایعی که به دقت بالا و در ضمن کیفیت زیادی احتیاج دارند، از روش برش لیزر فلزات کمک می‌گیرند.

به طور کلی از کاربرد های برش لیزری فلزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

دکوراسیون و تجهیزات ساختمانی؛ از آن جایی که پیچیدگی طرح های انجام دکوراسیون و یا ساخت تجهیزات ساختمانی بسیار بالا است؛ ما می‌توانیم این پیچیدگی ها را تنها با کمک برش لیزری و دستگاه های برش لیزری اجرا کنیم.

صنایع خودرو سازی؛ یکی دیگر از کاربردهای برش لیزری فلزات، استفاده از آن در صنایع خودروسازی میباشد که از جمله می‌توان به ساخت پنل های بدنه خودرو، صفحه فلزی لنت ترمز، لوله های اگزوز و … اشاره کرد. ناگفته نماند که از برش لیزر استیل برای ساخت نمونه هایی استفاده می‌کنند که قرار است در آزمایشات فنی ماشین مورد آزمون قرار گیرند. از آن جایی که برش لیزری فلزات بدون قالب انجام میگیرد، سرعت تولید را در صنعت خودرو سازی بالا می‌برد.

تبلیغات؛ به کمک برش لیزری فلزات از جمله برش لیزر استیل می‌توان طرح های جالب و پیچیده ای را برای صنعت تبلیغات ارائه کرد. توجه داشته باشید که برش فلزات به کمک دستگاه های برش لیزری راحت است و همین دلیل، علت استفاده از آن در تبلیغات است.

لوازم آشپزخانه؛ کاربرد استفاده از دستگاه های برش لیزری و فلزات برش خورده با لیزر در صنعت تولید لوازم آشپزخانه را نباید نادیده گرفت. سطوح صاف، تمیز و باکیفیت تولید شده توسط دستگاه های برش لیزر فلزات کمک زیادی به تولیدات لوازم آشپزخانه کرده است.

مزایای برش لیزر فلز

مزایای برش لیزر فلز

دقت بالای برش لیزر فلز؛ در مقایسه با دیگر روش های برش و استفاده از فلزات در صنعت، روش برش لیزری فلز از دقت بالایی برخوردار است. این دقت از 0/02 الی 0/1 و بر اساس ضخامت فلز مورد نظر متفاوت است.

عدم ایجاد تغییرات گرمایی؛ از آن جایی که در برش لیزر فلزات از اشعه بسیار پر قدرت استفاده میکنند، محل مورد برش دچار افزایش دمای بسیار کمی می‌شود و همین مورد از تغییر خواص مکانیکی فلز مورد برش جلوگیری میکند.

عدم تماس فیزیکی؛ در برش لیزر، دستگاه و یا اشعه تماس فیزیکی با قطعه در حال برش ندارند و در واقع هیچ گونه فشاری روی لبه های قطعه در حال برش وجو ندارد  به همین دلیل هیچ گونه له شدگی در اطراف محل برش در هیچ یک از  قطعه ها دیده نمی‌شود.

برشکاری نقوش پیچیده؛ برش لیزر فلزات کمک میکند تا صنایع مختلف بتوانند انواع مختلفی از نقوش پیچیده و سخت را روی فلزات اجرا کنند. جالب است که تمامی مراحل به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

نمونه سازی سریع؛ از دیگر مزایای برش لیزر فلزات می‌توان به ایجاد نمونه های قبل از تولید و در عین حال با سرعت بالا اشاره کرد. از این نمونه ها برای انجام آزمایش استفاده می‌کنند و در نهایت در صورت قبولی در آزمایش، در حجم انبوده تولید می‌گردد.

خط برش؛ توجه داشته باشید که خط برش ایجاد شده توسط اشعه لیزر بسیار باریک است و برای صنایع و یا قطعاتی که نیاز به ظرافت کاری دارند، بسیار مناسب است. از طرفی به دلیل ظرافت بالای برش لیزر فلز، دور ریز فلز بسیار کم میباشد.

عدم نیاز به قالب برش؛ اگر بخواهید قطعه های مورد نظر خود را به کمک برش لیزر فلزات، تولید کنند؛ نیازی به قالبی جهت برش ندارد و دستگاه برش لیزری تنها به کمک نقشه، برش لازم را انجام می‌دهد.

قیمت برش لیزر فلزات

قیمت برش لیزر فلزات

قیمت برش لیزری فلزات به دو عامل بستگی دارد. یکی از این عوامل دقیقه و مدت زمان برش فلز و دیگر متراژ است. از زمانی که استفاده از دستگاه برش لیزر در ایران رواج پیدا کرده است، معمولا قیمت برش لیزر فلز را بر حسب دقیقه حساب می‌کنند چرا که جنس و متریال قطعه های مورد نیاز به برش با یکدیگر متفاوت است و بهترین ملاک، دقیقه خواهد بود. در مجموعه لیزر پلاس نیز انواع خدمات برش لیزر فلزات بر حسب دقیقه محاسبه می‌گردد.

فرایند برش لیزری فلزات

فرایند برش لیزری فلزات یکی از انواع برش های ذوبی است؛ در واقع لیزر به کمک اشعه خود، قطعه مورد نظر را ذوب می‌کند و حفره ای ایجاد میکند، در نهایت اشعه به صورت خطی و از قسمت مورد نظر روی قطعه حرکت می‌کند و به برش آن می پردازد. از آن جایی که سرعت انجام کار در برش لیزری فلزات بالا است، سرعت تولید و راندمان کار در صنایع مختلف نیز بالا می‌رود. از طرفی کارهایی باکیفیت روانه بازار می‌گردد. ناگفته نماند که در این فرایند، انرژی اشعه خروجی از لیزر به قدری بالا است که توان گرم کردن و در نهایت ذوب کردن قسمت مورد نظر را پیدا می‌کند.

خدمات برش فلزات لیزر پلاس

در مجموعه لیزر پلاس انواع خدمات برش فلزات ارائه می‌گردد. شنا می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با این مجموعه تماس بگیرید و خدمات انتخابی خود را رزرو کنید. خدمات جوشکاری، خدمات مونتاژ، برش فلزات رنگی از جمله خدمات قابل ارائه در مجموعه لیزر پلاس میباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *