انواع دستگاه برش لیزری و کاربرد های آن

یکی از انواع روش های برش قطعات و استفاده از آن ها در صنعت، برش لیزری است که کاربرد ها و مزایای بسیار زیادی دارد و در صنایع مختلفی از جمله خودرو سازی، ساخت قطعات تزئینی و دکوری، ساخت لوازم خانگی و … مورد استفاده قرار میگیرد. انواع مختلفی از دستگاه برش لیزری در مجموعه لیزر پلاس وجود دارند که هر کدام ویژگی ها و کاربرد های مخصوص به خود دارند و در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

به طور کلیدستگاه برش لیزری بر اساس قدرت اشعه ای که دارد و موادی که میتواند برش دهد، به انواع مختلف تقسیم بندی میشود که به شرح زیر میباشد؛

  • دستگاه برش لیزری صنعتی
  • دستگاه برش لیزری خانگی

دستگاه برش لیزری صنعتی

این دستگاه ها، همان طور که از اسمشان پیداست؛ به دلیل سرعت بالایی که دارند و قطعه های با کیفیتی که ارائه میدهند، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند و برای فلزات و غیر فلزات انواع متفاوتی دارند. معمولا دستگاه هایی که توان کاری بالاتری دارند، برای فلزات و دستگاه هایی با توان کاری پایین تر برای غیر فلزات مورد استفاده قرار میگیرند.

دستگاه برش لیزری co2

دستگاه برش لیزری co2

دستگاه برش لیزری co2 برای برش غیر فلزاتی از جمله چوب، پارچه، نمد و … مورد استفاده قرار میگیرد و همان طور که گفتیم از توان کاری کمتری به نسبت دیگر دستگاه های لیزر برخوردار است. در واقع سرعت حک و برش دستگاه برش لیزری co2، قطعات یدکی به کار رفته در آن و توان لیزر با نوع فلزی دستگاه های لیزری متفاوت است. در این دستگاه های لوله های مختلفی به کار رفته است که حاوی چند نوع گاز مختلف میباشند ولی عمده ترین گاز جریان یافته در این لوله ها co2 میباشد.

کاربرد دستگاه برش لیزری co2؛ همان طور که گفتیم از دستگاه برش لیزری co2 برای برش و حکاکی روی غیر فلزات استفاده میشود. به عنوان نمونه یکی از روش های حکاکی روی چرم، استفاده از دستگاه لیزر co2 است چرا که ظرافت حکاکی و برش به کمک این دستگاه و روی چرم بیشتر است. به دلیل ظرافت بالای دستگاه در مقایسه با سایر روش های حکاکی، حکاکی روی چوب نیز با دستگاه لیزر co2 انجام میشود. از دیگر کاربردهای آن میتوان به برش روی پارچه، برش روی نمد، لیزر کفش، لیزر سنگ و … اشاره کرد.

مزایای دستگاه برش لیزری co2؛ دستگاه برش لیزری co2 از گاز موجود در لوله های خود، گرمایی ایجاد کرده و سبب ذوب شدن سطح ورق مورد نظر شده و در نهایت کار حکاکی و یا برش را انجام میدهد، از این رو به دلیل نداشتن تماس فیزیکی، آسیب به ورق وارد نمیکند. از جمله دیگر مزایای دستگاه برش لیزر co2 میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • مصرف پایین برق
  • کمک به طراحی های مختلف روی متریال
  • داشتن امنیت بالای کاری
  • عملکرد دقیق

دستگاه برش لیزری فایبر

یکی دیگر از انواع دستگاه های لیزر صنعتی دستگاه لیزر فایبر است که برای برش لیزر فلز و یا حکاکی روی فلزات مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه از فیبر نوری برای تولید اشعه استفاده میکند و قدرت این اشعه به قدری زیاد است که میتواند به برش انواع فلزات، پروفیل و حتی لوله های فلزی بپردازد. در واقع میتوان گفت که یکی از اصلی ترین اهداف اختراع دستگاه های برش لیزری و به خصوص در نوع فایبر، کمک به برش فلزات است. اشعه این دستگاه به کمک فیبر نوری، توان بالاتری میابد و پس از این که بر روی ورق مورد نظر میتابد، سبب ذوب شدن فلز و ایجاد حک و یا برش آن میگردد.

مزایای دستگاه برش لیزر فایبر؛ دستگاه های برش لیزر فایبر از قدرت بالایی برخودار هستند، به طوری که میتوانند انواع مختلف فلزات سنگین و سنگ را برش دهند. بر همین اساس در صنایع مختلفی از جمله صنعت پزشکی، هوافضا، نظامی، جواهرسازی و … کاربرد دارد. از دیگر مزایای این دستگاه میتوان به کیفیت خوب، مصرف پایین برق، سرعت بالا و دقت زیاد، داشتن دور ریز کمتر … اشاره کرد. توجه داشته باشید که این دستگاه از قدرت بالاتری به نسبت دیگر دستگاه برش لیزری برخوردار است و به همین دلیل نیز قیمت آن بالاتر است.

دستگاه برش لیزر خانگی

دستگاه برش لیزر خانگی

از دستگاه های برش لیزر خانگی برای محیط های کوچک و تولیدی های محدود استفاده میکنند. در واقع شما میتوانید به کمک این دستگاه ها و در خانه، کار حکاکی را روی مواد مختلفی از جمله چرم و یا چوب انجام دهید و کسب و کاری برای خود به راه بیاندازید. دستگاه برش لیزر خانگی در انواع مختلف و برند های متفاوتی در بازار وجود دارد که بر اساس توان لیزر و قطعات به کار رفته در آن قیمت های متفاوتی دارند. شما میتوانید بسته به نیاز و کاری که قرار است با آن انجام دهید، از مجموعه لیزر پلاس انواع مختلف آن را با قیمت مناسب تهیه کنید.

مزایای دستگاه برش لیزر خانگی؛ دستگاه لیزر خانگی به صورت کاملا اتوماتیک عمل میکند، کافی است که طرح مورد نظر خود را وارد دستگاه بکنید و دستگاه به طور خودکار شروع به حکاکی یا برش قطعه مورد نظر شما میکند. این امر سرعت انجام کار را بالا برده و هزینه کلی را پایین می آورد.

خدمات مجموعه لیزر پلاس

اگر میخواهید کسب و کاری شروع کنید و یا برای صنعتی که در دست دارید، نیاز به دستگاه برش لیزری دارید، طبیعتا باید بدانید که کدام نوع دستگاه برای انجام چه کاری مناسب است. داشتن اطلاعات کافی برای تهیه دستگاه برش لیزر، میتواند از اتلاف هزینه و وقت شما جلوگیری کند.

مجموعه لیزر پلاس یکی از شرکت های معتبر در زمینه ارائه خدمات برش و حکاکی روی قطعات، جوش لیزر و مونتاژ لیزر پلاس است که ضمن آن محصولات و دستگاه هایی جهت حکاکی و برش به مشتری ها ارائه میدهد. شما میتوانید این خدمات را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه از مجموعه لیزر پلاس دریافت کنید. از طرفی میتوانید برای تهیه انواع مختلف دستگاه های برش لیزر به سایت این شرکت مراجعه کرده و در مورد هر کدام اطلاعاتی به دست آورید و در نهایت با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش، یکی از انواع دستگاه های برش لیزری را برای کسب و کار خود خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *