دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر فلزات یکی از دستگاه‌های صنعتی است که با استفاده از پرتو لیزر، قادر به برش و حک‌کاری قطعات فلزی با دقت بالا است. این دستگاه شامل یک منبع نوری لیزر، یک سیستم ترمیم کننده، یک سیستم کنترل حرکتی و یک سیستم خنک کننده است.

برای برش فلزات با دستگاه برش لیزر، ابتدا فلز در روی میز کار قرار می گیرد و سپس پرتو لیزر به سمت قطعه فلزی هدایت می شود. پرتو لیزر با تمرکز بالا و با سرعت بسیار بالا به قطعه فلزی وارد شده و باعث برش آن می‌شود. در این روش، قطعه فلزی در نقاطی که می‌خواهیم بریده شود، بسیار داغ می‌شود و این دمای بالا باعث برش قطعه فلزی می‌شود.

در گذشته با امکانات کمی که در اختیار داشتن کار برش فلزات یا طراحی روی آن ها را با سخت ترین روش ها و زمان بر ترین آن ها انجام می دادند . با گذشت زمان و پیشرفت علم بشر دستگاه هایی برای برش لیزری انواع جنس ها مثل فلزات ، چوب و … اختراع شد که سرعت و دقت بالا تری را دارا بودن و کار انسان را برای همیشه راحت کردند . دستگاه برش لیزر فلزات در اکثر کارخانه ها و تولیدی های بزرگ کاربرد دارند و مورد استفاده ی قرار می گیرند .

 

برای انجام خدمات برش لیزر و خدمات خمکاری فلزات و خدمات جوشکاری co2 با همکاران ما در لیزر پلاس در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ما: 02146889206   ,    09338888599    ,   آیدی اینستاگرام: laserplus_ir

 

همچنین برخی از شرکت ها و کار گاه ها نیز وجود دارد که به طور مستقیم به ارائه ی خدمات برش فلزات یا حکاکی روی آن ها می پردازند . لیزر پلاس نیز خدمات برش لیزر در تهران را عهده دارد ، این شرکت به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای با به روز ترین دستگاه ها خدمات مرتبط با برش لیزر را به شما ارائه می دهد.

پرتو لیزر

دستگاه برش لیزر فلزات چیست؟

در کل می توان گفت برای برش دادن یا حکاکی کردن روی سطح فلزات از دستگاه برش لیزر فلزات استفاده می کنند . این دستگاه کاملا به صورت اتوماتیک کار می کند ، بدین صورت که طرح مورد نظر را با نرم افزار های خاص بر روی دستگاه انتقال می دهند ، سپس دستگاه توسط لیزر این فلزات را طبق طرح خواسته شده برش می دهد یا روی آن ها حکاکی می کند . دستگاه برش لیزر فلز همان طور که ازنامش پیدا است برای برش انواع فلزات از قبیل : آهن ، فولاد ، مس، استیل ، آلومینیوم و … استفاده می شود .

ویژگی های بارز این دستگاه که می توان به آن ها اشاره کرد بدین گونه است : این دستگاه دور ریز بسیار کمی دارد و باعث بالا رفتن سرمایه اولیه و کاهش هزینه ها می شود ، سرعت بالای این دستگاه باعث سریع تر انجام شدن کار ها می شود ، همچنین در کنار سرعت بالا دقت دستگاه برش لیزر فلزات نیز بالا است که این امر سبب بالا رفتن کیفیت در برش نیز می شود .

دقت و سرعت بالا باعث این شده تا در حکاکی ها و برش های سخت و دشوار نیز این دستگاه سر بلند خارج بشه تا از پس تمامی طرح های داده شده به آن بر بیایید . از دیگر مزایای این دستگاه این است که قادر به برش یا حکاکی روی ضخیم ترین نوع فلز یا نازک ترین نوع آن نیز هست . در این دستگاه ها دیگر نیازی به روش های قدیمی قالم گیری نیست و تنها با انجام یک سری تنظیمات طرح مورد نظر شما در کوتاه ترین زمان برایتان آماده می شود . همچنین قیمت مناسب این دستگاه نسبت به ارائه خدماتی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد .

از این دستگاه در سه بخش استفاده ی اساسی می شود

بخش برش : در این بخش از دستگاه های قوی برای برش دادن فلزات و … استفاده می کنند . از دستگاه برش لیزری بدین منظور می توان استفاده کرد اما در صنایع مختلف از دستگاه هایی دستی و ساده تر استفاده می کنند برای مثال یکی از این دستگاه ها دستگاه فرز است که در صنایع کاربرد های زیادی دارد .

بخش حکاکی روی متریال های مختلف : حکاکی از ظرافت بالا تری بر خوردار است بنابر این توسط دستگاه های دقیق تر انجام می شود . دستگاه برش لیزری یک دستگاه بسیار دقیق است که توسط برنامه های نرم افزاری کنترل می شوند . این دستگاه بر روی انواع جنس ها مثل : شیشه ، سنگ ، سرامیک و…کاربرد دارد ولی کاربرد اصلی آن بر روی قطعاتی با جنس فلز و چوب است .

بخش سوراخ کاری و حفاری : سوراخ کاری یکی دیگر از کاربرد های دستگاه برش لیزری است که اکثرا در صنعت هوا فضا و قطعات الکترونیکی از ان استفاده می کنند .

دستگاه برش لیزر فلزات چیست؟

دستگاه برش لیزر فلزات دارای ویژگی‌های زیر است:

  1. دقت بالا: با استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات، می‌توان قطعات فلزی را با دقت بالایی برش داد. دقت این دستگاه در محدوده چند میکرومتر است و به همین دلیل امکان برش قطعاتی با شکل‌ها و اندازه‌های پیچیده و دقیق وجود دارد.
  2. سرعت بالا: دستگاه برش لیزر فلزات با سرعت بسیار بالا عمل می‌کند و می‌تواند قطعات فلزی را با سرعت بالایی برش دهد.
  3. کیفیت بالا: با استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات، کیفیت قطعات برش داده شده بسیار بالاست. این دستگاه باعث کاهش و نزدیکی کمی بین اجزای قطعه می‌شود و باعث حفظ کیفیت بالای قطعات می‌شود.
  4. قابلیت برش قطعات پیچیده: دستگاه برش لیزر فلزات قادر به برش قطعاتی با شکل‌ها و اندازه‌های پیچیده است. با استفاده از این دستگاه می‌توان قطعات فلزی با شکل‌های مختلف و پیچیده را برش داد.

5.قابلیت برش انواع فلزات: دستگاه برش لیزر فلزات قادر به برش انواع فلزات مانند آهن، استیل، آلومینیوم، مس، برنج و… است. با توجه به نوع فلزی که قرار است برش داده شود، منبع لیزر و پارامترهای دستگاه تنظیم می‌شود.

  1. کمترین آسیب به قطعه: با استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات، کمترین آسیب به قطعه ایجاد می‌شود. در حین برش، فلز به دمای بسیار بالا می‌رسد و بدون ایجاد فشار و نیروی خارجی برش داده می‌شود. بنابراین، قطعه برش داده شده کمترین آسیب راز میان می‌بیند و این باعث حفظ کیفیت و دقت بالای قطعه می‌شود.
دستگاه برش لیزر فلزات

 

سخن پایانی

در لیزر پلاس تمامی خدمات برش و حکاکی روی فلزات مختلف ( آهن ، آلومینیوم ، مس ، استیل و …) توسط مجرب ترین و حرفه ای ترین تیم با قیمتی بسیار مناسب صورت می گیرد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *