خدمات جوشکاری co2

از خدمات جوشکاری CO2 محصولات تولید ورق فلزی، چارچوب، براکت، سازه، پایه، میز، نرده، کوره، قفسه، محفظه، جعبه، ابزار فلزی، نرده و غیره است. همچنین فرآیند تولید برش شعله، برش پلاسما، از خدمات جوشکاری CO2 است و برش لیزری (با ظرفیت 1.5 متر * 6 متر، فولاد نرم 0.8-25 میلی متر، فولاد ضد زنگ 0.8-ش20 میلی متر، آلومینیوم 1-15 میلی متر)، خمش (25 میلی متر حداکثر)، جوش (MIG، TIG، جوش نقطه‌ای و غیره) از خدمات دیگر آن است

لیزر پلاس خدمات جوش CO2 را به مشتریان مختلف صنعتی و تجاری ارائه می دهد. بر اساس نقشه ها و مشخصات ارائه شده توسط مشتری، ما میتوانیم تمام قطعات صنعتی مانند پیستون، براکت، صفحات هیدرولیک، نصب را تولید کنیم. جوشکاری با گاز محافظ و الکترود سیم جامد یک جوش تمیز و بدون سرباره ایجاد می‌کند که بدون نیاز به توقف جوش برای جایگزینی الکترود، مانند جوشکاری چوبی انجام می‌شود. افزایش بهره‌وری و کاهش پاک‌سازی تنها دو مورد از مزایای ممکن با این فرآیند است.

برای انجام خدمات برش لیزر و خدمات خمکاری فلزات با همکاران ما در لیزر پلاس در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ما: 02146889206   ,    09338888599    ,   آیدی اینستاگرام: laserplus_ir

برای دستیابی به این نتایج در کاربرد خاص خود، به درک نقش گاز محافظ، گازهای محافظ مختلف موجود و خواص منحصربه‌فرد آن‌ها نیاز است و کمک شایانی به شناخت آن میکند. هدف اصلی گاز محافظ جلوگیری از قرار گرفتن حوضچه جوش مذاب در معرض اکسیژن، نیتروژن و هیدروژن موجود در جو هوا است. واکنش این عناصر با حوضچه جوش می‌تواند مشکلات مختلفی از جمله اختلال (سوراخ‌های درون مهره جوش) و پاشیدگی بیش‌ازحد ایجاد کند. گازهای محافظ مختلف همچنین نقش مهمی در تعیین پروفیل‌های نفوذ جوش، پایداری قوس، خواص مکانیکی جوش تمام‌شده، فرآیند انتقال مورداستفاده شما و موارد دیگر دارند.

انتخاب گاز محافظ مناسب برای جوشکاری co2

بسیاری از کاربردهای خدمات جوشکاری CO2 خود را به گزینه‌های مختلف گاز محافظ می‌رسانند. شما باید اهداف جوشکاری و کاربردهای جوشکاری خود را ارزیابی کنید تا بتوانید مورد مناسب را برای کاربرد خاص خود انتخاب کنید. هنگام انتخاب خود به موارد زیر توجه کنید:

  • اختلال روی مهره جوش ناشی از پوشش ناکافی گاز محافظ
  • اختلال، همان‌طور که در صورت و باطن دیده می‌شود
  • مهره جوش، می‌تواند ناشی از گاز محافظ ناکافی باشد و به‌طور چشمگیری ضعیف شود
  • هزینه گاز
  • خواص جوش تمام‌شده
  • آماده‌سازی و پاک‌سازی پس از جوشکاری
  • مواد پایه
  • فرآیند انتقال جوش
  • اهداف بهره‌وری شما

چهار گاز در خدمات جوشکاری

چهار گاز محافظ رایج مورداستفاده در خدمات جوشکاری CO2 عبارت‌اند از: آرگون، هلیوم، دی اکسید کربن و اکسیژن. هرکدام مزایا و معایب منحصربه‌فردی را در هر برنامه‌ای ارائه می‌کنند.

خدمات جوشکاری CO2

خدمات جوشکاری کربن دی اکسید

رایج‌ترین گازهای راکتیو مورداستفاده در خدمات جوشکاری CO2 است. این تنها موردی است که می‌تواند به شکل خالص بدون افزودن گاز بی‌اثر استفاده شود. خدمات جوشکاری CO2 جزو همچنین کم‌هزینه‌ترین گازهای محافظ رایج است و زمانی که هزینه‌های مواد اولویت اصلی است، آن را به یک انتخاب جذاب تبدیل می‌کند. خدمات جوشکاری CO2 خالص نفوذ جوش بسیار عمیق را فراهم می‌کند که برای جوشکاری مواد ضخیم مفید است. بااین‌حال، نسبت به زمانی که با گازهای دیگر مخلوط می‌شود، قوس کمتر پایدار و پاشیدگی بیشتری تولید می‌کند. همچنین خدمات جوشکاری CO2 فقط به فرآیند اتصال کوتاه محدود می‌شود.

آرگون

جوشکاری با گاز آرگون

برای شرکت‌هایی که بر کیفیت جوش، ظاهر و کاهش تمیز کردن پس از جوش تأکید دارند، مخلوطی از 75 تا 95 درصد آرگون و 5 تا 25 درصد CO2 ممکن است بهترین گزینه باشد. این ترکیب مطلوب‌تری از پایداری قوس، کنترل حوضچه و کاهش پاشیدگی نسبت به خدمات جوشکاری CO2 خالص فراهم می‌کند. این مخلوط همچنین امکان استفاده از فرآیند انتقال اسپری را فراهم می‌کند که می‌تواند نرخ بهره‌وری بالاتر و جوش های بصری جذاب‌تری ایجاد کند. آرگون همچنین پروفیل نفوذ باریک‌تری ایجاد می‌کند که برای جوش های فیله‌ای و لب‌به‌لب مفید است. اگر در حال جوشکاری یک فلز غیر آهنی – آلومینیوم، منیزیم یا تیتانیوم هستید – باید از 100 درصد آرگون استفاده کنید.

اکسیژن

اکسیژن، همچنین یک گاز راکتیو، معمولاً در نسبت‌های نه درصد یا کمتر برای بهبود سیالیت حوضچه جوش، نفوذ و پایداری قوس در کربن ملایم، کم آلیاژ و فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود. این باعث اکسیداسیون فلز جوش می‌شود، اما استفاده از آن با آلومینیوم، منیزیم، مس یا سایر فلزات عجیب‌وغریب توصیه نمی‌شود.

هلیوم

هلیوم، مانند آرگون خالص، به‌طورکلی با فلزات غیر آهنی، اما همچنین با فولادهای ضد زنگ استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که هلیوم یک پروفیل نفوذ گسترده و عمیق ایجاد می‌کند، به‌خوبی با مواد ضخیم کار می‌کند و معمولاً در نسبت‌های بین 25 تا 75 درصد هلیم به 75 تا 25 درصد آرگون استفاده می‌شود. تنظیم این نسبت‌ها باعث تغییر در میزان نفوذ، مشخصات مهره‌ها و سرعت حرکت می‌شود.

هلیوم یک قوس “گرمتر” ایجاد می‌کند که سرعت سفر سریع‌تر و نرخ بهره‌وری بالاتر را امکان‌پذیر می‌کند. بااین‌حال، گران‌تر است و به‌سرعت جریان بالاتری نسبت به آرگون نیاز دارد. شما باید ارزش افزایش بهره‌وری را در برابر افزایش هزینه گاز محاسبه کنید. در فولادهای زنگ نزن، هلیوم معمولاً در فرمول سه مخلوط آرگون و CO2 استفاده می‌شود.

هنگام انتخاب مواد مصرفی تفنگ MIG، مواردی را انتخاب کنید که در برابر پاشیدگی مقاوم باشند و سوراخ نازل به‌اندازه کافی گسترده برای پوشش گاز محافظ کافی فراهم کنند. برخی از شرکت‌ها نازل‌هایی با محافظ پاشیدگی داخلی ارائه می‌دهند که فاز دوم انتشار گاز محافظ را نیز اضافه می‌کند. این منجر به جریان گاز محافظ حتی صاف‌تر و سازگارتر می‌شود.

انتخاب گاز محافظ مناسب برای کاربرد خاص شما به تجزیه‌وتحلیل دقیق نوع جوشکاری که انجام می‌دهید و همچنین اولویت‌های عملیاتی شما نیاز دارد. استفاده از دستورالعمل‌های بالا باید شروع خوبی برای فرآیند یادگیری باشد. قبل از تصمیم‌گیری نهایی حتماً با توزیع‌کننده تأمین جوش محلی خود مشورت کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *