برش لیزری فلزات

کاربرد فلزات در صنایع مختلف بسیار زیاد است ولی توجه داشته باشید که از آن جایی که در صنایع مختلف، از فلزاتی با ابعاد مختلفی استفاده میکنند در نتیجه ما باید بتوانیم آن ها در اندازه های دلخواه برش دهیم. روش های مختلفی برای برش فلزات وجود دارد که یکی از آن، برش لیزری فلزات بوده و نوعی روش نوین و پیشرفته محسوب میشود. دستگاه های برش لیزری فلزات نه تنها کیفیت برش را بالا میبرند بلکه سرعت انجام کار نیز به کمک آن ها بیشتر میشود و در ضمن میتوانند ضخامت مختلفی از فلزات را برش دهند.

برش لیزری آهن 

یکی از انواع برش لیزر فلزات می‌توان به برش لیزر آهن اشاره کرد. این فناوری می‌تواند انواع ورق های آهن از جمله ورق آهن روغنی، ورق سیاه،  ورق آهنی اسید شور، ورق آهن سفید و … را برش دهد. برش لیزری آهن در‌ مجموعه لیزر پلاس به گونه ای انجام می‌شود که کناره های برش ورق، کاملا صاف و بدون ذوب شدن از هم جدا می‌شوند. در این مجموعه شما می‌توانید انواع ورق های آهنی را از ضخامت 0/5 میلی متر تا 12 میلی متر برش دهید. توجه داشته باشید که از برش لیزر آهن در صنایع مختلفی استفاده میکنند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

برش لیزر درب حیاط

برش لیزر قطعه صنعتی

برش لیزر قطعه دکوری

برش لیزر آهن برای نمای ساختمان

برش لیزر درب آهنی یا درب پارکینگ

برش لیزر آهن برای لوازم خانگی و  …

برش لیزری آهن 

مزایای برش لیزری آهن

دقت برش آهن در روش برش لیزری بالا است چرا که برش توسط اشعه لیزر صورت می‌پذیرد. در نتیجه مواد مذاب و یا پلیسه در محل برش آهن ایجاد نمی‌شود. از طرفی سرعت انجام کار در برش لیزری آهن بالا تر است؛ در عین حال که کیفیت برش لیزری آهن به نسبت برش با دستگاه CNC بیشتر میباشد.

قیمت برش لیزری آهن

اگر بخواهیم به هزینه لازم برای برش لیزری آهن اشاره کنیم؛ باید بگوییم که طول میزان برش با لیزر و البته ضخامت ورقه آهنی بر روی قیمت برش لیزری آهن تأثیر گذار است. ناگفته نماند که خدمات برش لیزری فلزات ارائه شده در مجموعه لیزر پلاس در کنار کیفیتی که دارند؛ قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارند.

برش لیزر استیل

یکی دیگر از خدماتی که در لیزر پلاس ارائه میشود، برش لیزر استیل است. دستگاه های برش لیزری فلزات که در مجموعه لیزر پلاس قرار دارند، میتوانند انواع مختلف استیل را با ضخامت 5/0 الی 5 میلی متر را برش دهند. برای برش استیل به کمک دستگاه برش لیزری فلزات، از دو نوع گاز اکسیژن و نیتروژن استفاده میکنند. از گاز اکسیژن معمولا برای استیل هایی با ضخامت کمتر استفاده میکنند چرا که نمیتواند ورقه های فلزی با ضخامت بالا را به صورت با کیفیت برش دهند. البته ناگفته نماند که قیمت تمام شده برش لیزری فلزات به کمک گاز اکسیژن کمتر از گاز نیتروژن است. در مقابل برش لیزری استیل به کمک گاز نیتروژن از کیفیت بالایی برخوردار است.

به کمک برش لیزری استیل میتوان مواد گوناگونی تولید و طراحی کرد، برخی از صنایع مصرف استیل حاصل از برش لیزری استیل به شرح زیر میباشند؛

 • برش لیزر استیل دکوری
 • برش لیزری استیل برای ساخت قطعات و مخازن صنایع غذایی
 • برش لیزری جهت طراحی استراکچر
 • برش لیزری استیل برای ساخت قطعه های تزئینی

برش لیزری ورق گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه در صنایعی از جمله ساخت لوازم خانگی، خودرو سازی، ساختن کانال، ساخت کامپیوتر و صنعت الکترونیک، صنعت برق و … کاربرد زیادی دارد چرا که سطح آن زد زنگ بوده و از طرفی مقاومت بالایی دارد. از جمله روش هایی که میتوان ورق گالوانیزه را در صنایع مختلف برش داد، استفاده از روش برش لیزری ورق گالوانیزه است.

مزایای برش لیزری ورق گالوانیزه

یکی از ویژگی ها و البته مزایای برش لیزری ورق گالوانیزه، کیفیت بالای ورق برش یافته است چرا که فرایند برش لیزری با دقت و حساسیت بالا صورت میگیرد.

برش لیزر لوله

یکی دیگر از کاربرد های برش لیزری، برش لیزری لوله است. طبیعتا میدانید که لوله های فلزی کاربرد بسیار بالایی در صنایع مختلف و اماکن گوناگون دارند و یکی از روش های استفاده از ابعاد مختلف لوله ها، برش آن ها به کمک دستگاه های برش لیزر است. دقت برش لوله به کمک اشعه های لیزری نیز بالا است.

مزایای برش لیزر لوله

مزایای برش لیزر لوله

دستگاه های برش لیزری مجموعه لیزر پلاس هیچ گونه محدودیتی در برش انواع مختلف لوله ها ندارند. دقت انجام کار بالا است و به دلیل این که شما میتوانید طرح های مختلفی را به کمک دستگاه برش لیزری برش دهید، دور ریز لوله کم بوده و از نهایت آن میتوانید استفاده کنید.

کاربرد برش لیزر لوله

 • صنایع غذایی
 • صنایع خانگی
 • تولید لوازم و المان های شهری
 • صنعت مکانیک و تولید خودرو
 • استفاده در تاسیسات آب، برق، گاز و سیستم های سرمایشی و گرمایشی
 • تولید قطعات دکوری و تزئینی

قیمت برش لیزر لوله

برش لیزر لوله در مجموعه لیزر پلاس با قیمت مقرون به صرفه و پایین انجام میگیرد ولی عوامل مختلفی بر روی قیمت تمام شده برش لیزر لوله تاثیر میگذارد که از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • تعداد برشکاری
 • تعداد سوراخ کاری
 • ابعاد و قطر لوله
 • ضخامت ورق لوله
 • پیچیدگی طرح برش

برش لیزر پروفیل و قوطی

برش لیزر پروفیل و قوطی

از آن جایی که برش پروفیل و قوطی اندکی سخت بوده و با چالش ها و مشکلات زیادی روبرو است، بهترین و البته جدیدترین روش برش یعنی برش لیزر پروفیل و قوطی را انتخاب میکنیم. مجموعه لیزر پلاس از طریق دستگاه های برش لیزری خود میتواند به برش لیزر فلزات رنگی، مونتاژ، جوشکاری و البته برش لیزر پروفیل و قوطی با قیمت مناسب بپردازد.

مزایای برش لیزر پروفیل و قوطی

محل برش پروفیل از طریق برش لیزری آن بسیار تمیز است و در نهایت دقت انجام کار بالا میباشد. دستگاه های برش لیزر میتوانند هم قوطی های آهی و هم قوطی های استیل را برش دهند.

کابرد برش لیزر پروفیل و قوطی

تولید مبلمان

تولید قفسه های فلزی

تولید درب، پنجره و فریم راه پله

خودروسازی و صنعت مکانیک

ساخت پایه میز و صندلی

استفاده در صنایع غذایی

صنعت ساختمان و …

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *